برپایی دومین نمایشگاه گل و گیاه


وی افزود: برای برپایی دومین نمایشگاه گل و گیاه کرج در سال جاری شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کرج مساعدت داشتند و طی دو روز آینده این نمایشگاه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح می شود.

این مدیر شهری با اشاره به اینکه از دیرباز تاکنون، از شهرستان کرج در حوزه گل و گیاه به نیکی یاد می کنند، افزود: در واقع در کرج تولیدکنندگان گل و گیاه فعالیتهای مطلوبی را در این حوزه انجام می دهند که باید با حمایت از آنها، این حوزه را ارتقا داد.

زارع ادامه داد: در این زمینه طی دهه های گذشته شهرهایی مانند بجنورد، بیرجند، کرمان، یزد و فارس برای باغهای خود، نهال ها و گیاهان سازگار با شهر خود را از شهر کرج تامین می کردند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته این توانایی و پتانسیل کرج به فراموشی سپرده شد، گفت: یکی از اهداف سازمان پارکها طی سال گذشته، برپایی اولین نمایشگاه گل و گیاه در راستای رونق حوزه گل و گیاه و افزایش حمایت از تولیدکنندگان این حوزه بود که به صورت مطلوبی برپا و با استقبال این قشر مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه گل و گیاه یکی از بزرگ ترین رویدادهای اجتماعی شهر تلقی می شود، متذکر شد: نمایشگاه گل امسال در سطح استان البرز بی نظیر است، همچنین حضور تولیدکنندگان نسبت به سال گذشته نیز افزایش داشته است.

این مسئول گفت: شهروندان می توانند از صبح سه شنبه 12 شهریورماه سال جاری از ساعت 10 صبح با حضور در محل باغ گلهای پارک شهید چمران، به بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج بپردازند.

زارع عنوان کرد: سازمان پارکها از شهروندان تقاضا دارد که تا حد امکان از ساعت 10 تا 15 ، از نمایشگاه گل بازدید کنند تا مشکل ترافیک محدوده نمایشگاه در میدان امام حسین(ع) و بلوار شهید چمران نیز برطرف شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اظهار داشت: همچنین شهروندان برای حضور در دومین نمایشگاه گل و گیاه، تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده و مسئولان برگزاری نمایشگاه را یاری کنند.

هنرمندان و ورزشکاران در کنار شهروندان در دومین نمایشگاه گل و گیاه کرج

وی از حضور هنرمندان و ورزشکاران در نمایشگاه گل نیز خبر داد و گفت: در بخش جنبی نمایشگاه، با برگزاری جنگ شادی، هر شب هنرمندان و ورزشکاران مطرح کشوری در نمایشگاه حضور می یابند.

رسانه ها در بازتاب این رویداد مشارکت خواهند داشت

این مسئول همچنین به نقش تاثیرگذار رسانه ها در انعکاس رویدادهای نمایشگاه اشاره کرد و افزود: سال گذشته با همکاری صدا و سیما و رسانه های تصویری، برگزاری نمایشگاه انعکاس مطلوبی در رسانه ملی و شبکه های مختلف تلویزیونی داشت.

برپایی نمایشگاه های گل و گیاه در دستور کار دوره شورای چهارم نیز قرار دارد

سید علی آقازاده شهردار کرج نیز به همین منظور در جریان آماده سازی روند دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج در باغ گلهای کرج حاضر شد و اظهار داشت: اقدام خوبی که در سال گذشته از سوی سازمان پارکها انجام شد،  برپایی نمایشگاه گل و گیاه کرج بود که با استقبال بی نظیر شهروندان مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سازمان پارکها به یک سازمان پویا تبدیل شده است، افزود: کارنامه این سازمان طی 3 سال گذشته در کلانشهر کرج بسیار درخشان است.

این مسئول با اشاره به برپایی دومین نمایشگاه بین المللیی گل و گیاه در کرج برای دومین سال پی در پی عنوان کرد: به طور قطع این روند در دوره شورای چهارم و سالهای آینده نیز ادامه دارد.

آقازاده ادامه داد: در حال حاضر کرج از لحاظ تولید گل و گیاه دارای جایگاه مطلوبی است اما باید با حمایت از تولیدکنندگان در این حوزه، جایگاه فعلی را ارتقا داد.

شهردار کلانشهر کرج یادآور شد: نمایشگاه گل و گیاه امسال نسبت به سال گذشته بسیار پربار تر و گسترده تر از لحاظ فضا و تدارک برپا می شود که به طور قطع مورد استقبال شهروندان و مسئولان قرار می گیرد.

وی گفت: مدیران شهری از تمامی شهروندان کرجی و شهرها و شهرستانهای مجاور  دعوت می کنند تا از دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج بازدید کنند و از نزدیک با آخرین دستاوردهای گل و گیاه آشنا شوند.
شهردار کرج با تشکر از تلاش شبانه روزی مدیرعامل و پرسنل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج برای آماده سازی دومین نمایشگاه گل گفت: این سازمان با استفاده از کارشناسان متخصص و توانمند و برپایی نمایشگاه،

زمینه های جذب و فعالیت تولیدکنندگان و فعالان حوزه گل و گیاه را فراهم آورده است.

نمایشگاه گل و گیاه فرصتی برای دور شدن از دغدغه و هیاهوی شهری

سعید صفری معاون خدمات شهری شهرداری کرج نیز در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: در جامعه امروزی که به دلیل افزایش ساخت و سازها و استفاده از آهن آلات، فلزات و دیگر مصالح ساختمانی، چهره شهرها سرد و خسته کننده شده، وجود گل و گیاه و فضای سبز تسکین و مرهمی برای ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه گل و گیاه در شهر، دارای ابعاد مختلفی برای شهروندان و مدیریت شهری است، در واقع این نمایشگاه باعث مانوس شدن هرچه بیشتر شهروندان با گلها و گیاهان و شناخت انواع مختلف و گونه های نادر گل می شود.

این مسئول عنوان کرد: تاثیر به سزای گل و گیاه در افزایش طراوت شهر و ایجاد روحیه شادابی بین افراد بر هیچ کسی پوشیده نیست و نمی توان این مهم را انکار کرد، در این زمینه از سوی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج طی یک سال گذشته نمایشگاه گل و گیاه در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برگزار شده است.

صفری ادامه داد: از بعد مدیریت شهری نیز، برپایی نمایشگاه گل نشان دهنده اقتدار کلانشهر کرج در حوزه فضای سبز است و توانمندی مجموعه شهرداری را به منصه ظهور می رساند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج یادآور شد: برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در تقویم سالانه سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج ثبت شده و شهروندان هرساله شاهد برپایی این نمایشگاه خواهند بود.

وی اضافه کرد: آموزش شهروندی نیز از دیگر نقاط مثبت نمایشگاه گل کرج است که شهروندان طی بازدید از نمایشگاه گل، در کلاسهای آموزشی نیز شرکت می کنند و نکات ارائه شده را فرا می گیرند.

5 ایستگاه آموزشی در دومین نمایشگاه گل و گیاه دیده شده است

مرجان سادات مساعد مسئول آموزش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج نیز از ایجاد 5 ایستگاه آموزشی در دومین نمایشگاه گل و گیاه خبر داد و گفت:همزمان با افتتاح و آغاز به کار دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج، تعداد پنج ایستگاه آموزشی در نمایشگاه توسط شهروندانی که در دوره های آموزش شهروندی حضور داشته اند، برپا می شود.

وی افزود: این اقدام نمونه ای از فعالیتهای مشارکتی داوطلبانه شهروندان در موضوع حفاظت از فضای سبز است.

این مسئول عنوان کرد: بازدیدکنندگان می توانند از طریق این ایستگاه ها با فعالیتهای آموزشی در حوزه گل و گیاه آشنا شده و نکات مربوطه را فرا گیرند.

مساعد ادامه داد: ایستگاه های آموزشی مذکور از ساعت 10 صبح الی 20 در دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج فعال است.

مسئول آموزش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: بیش از 30 نفر از شهروندان داوطلب و آموزش دیده به عنوان همکار در بخش آموزش شهروندی در فعالیتهای آموزشی نمایشگاه امسال حضور دارند.

وی اعلام کرد: همچنین 30 دوره بروشور آموزشی با عناوین مرتبط با فضای سبز نیز در این ایستگاه ها توزیع خواهد شد.

این مسئول گفت: امید می رود حضور شهروندان داوطلب آموزش دیده در کنار کارشناسان مجرب فضای سبز بتواند ارتباط و تعامل لازم را برای دیگر شهروندان جهت پیوستن به خانواده بزرگ فضای سبز مهیا کند.

محل پارک هم در دومین نمایشگاه گل و گیاه دیده شده است

مرتضی جبه داری مدیر روابط عمومی منطقه 11 شهرداری کرج نیز با بیان اینکه تمهیدات لازم برای میزبانی از شهروندان در دومین نمایشگاه گل و گیاه را در نظر گرفته است، افزود: از آنجا که دومین نمایشگاه گل و گیاه در حوزه استحفاظی منطقه 11 واقع شده است و شهروندان می بایست از پارکینگ شمالی (ورودی 3) پارک شهید چمران استفاده و خودروهای خود را در این مکان پارک کنند،تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: زندگی شهرنشینی می‌طلبد تا در زمان‌های مختلف نمایشگاه‌هایی از این دست برپا شود تا گامی به سمت شاداب‌سازی روحیه مردم برداشته شود و در این راستا می طلبد که متولیان امر در این مسیر موانع را از سر راه شهروندان برداشته تا آنان با اطمینان و آسودگی خاطر در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

محل اصلی نمایشگاه با نصب علائم در سطح شهر اطلاع رسانی شده است

این مسئول اظهار داشت: در این زمینه عملیات بهسازی و مرمت و همچنین آسفالت و لکه گیری خیابانهایی که منتهی به فضاهای نمایشگاه می شوند، انجام شده است.

جبه داری عنوان کرد: یکی از مباحث در این زمینه، رعایت اصول ترافیکی و استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی برای حضور در نمایشگاه است که از شهروندان تقاضا می شود تا حد امکان از خودروهای عمومی استفاده کنند تا ترافیک موجود در اطراف پارک شهید چمران به خصوص میدان امام حسین(ع) کاهش یابد.

مدیر روابط عمومی منطقه 11 شهرداری کرج، ادامه داد: در واقع طی برگزاری نمایشگاه، در ساعات پیک، ترافیک سنگینی در حوالی میدان امام حسین(ع) و پارک شهید چمران ایجاد می شود که به طور قطع با رعایت تمامی موارد و جوانب از سوی شهروندان و استفاده از حمل و نقل عمومی، این مشکل نیز بر طرف می شود.

وی افزود: طبق تجربه ای که از نمایشگاه نخست بدست آوردیم با نصب علائم راهنمایی و رانندگی مسیرهای جایگزین پیش بینی شده که به اطلاع شهروندان می رسد.

جبه داری با بیان اینکه امکان حضور افرادی از شهرستانهای کشور در این نمایشگاه داده می شود؛ تاکید کرد: در این راستا همچنین در بحث خدمات شهری نیز توجه به مقوله پاکسازی منظر و سیمای شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به رویکرد اجتماعی برپایی دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج اظهار داشت: در واقع این نمایشگاه باعث افزایش شادابی و نشاط در جامعه و بین شهروندان می شود.

مدیر روابط عمومی منطقه 11 شهرداری کرج اظهار داشت: برای هرچه بهتر برگزار شدن دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج، تمامی آحاد جامعه اعم از سازمانها و ادارات و شهروندان باید همکاری های لازم را با عوامل برپایی این نمایشگاه داشته باشند.

نمایشگاه گل و گیاه امسال هم با استقبال گسترده شهروندان مواجه می شود

حجت الاسلام عبدالله پورمظاهری نیز معتقد است نمایشگاه سال گذشته با استقبال بی نظیر شهروندان مواجه شده به نحوی که بیش از 250 هزار نفر از آن بازدید و رضایت خود را از مطلوبیت برگزاری آن اعلام کردند و امسال نیز دومین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج به همت سازمان پارکها در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برپا می شود تا با آخرین دستاوردهای گل و گیاه آشنا شوند.

وی استقبال گسترده شهروندان را امسال نیز در این نمایشگاه پیش بینی کرد.

دومین نمایشگاه گل و گیاه کرج (KIFEX) از 12 الی 16 شهریورماه هر روز از 10 صبح تا 21  در باغ گلهای شهید چمران کرج میزبان علاقمندان به گل و گیاه خواهد بود.منبع خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 15 بازدید