در ابعاد داخلی و بین المللی نیازمند تفاهم جدی هستیم/۶ هزار نفر ساعت برای تعیین ک

 

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت دکتر روحانی در شرایط خاصی، مسوولیت اداره کشور را بر عهده می گیرد، تاکید کرد: برای اینکه این شرایط خاص مورد توجه دوستان قرار گیرد، ما هم در ابعاد داخلی و هم بین المللی، نیازمند یک تفاهم جدی هستیم.
به گزارش همبستگی البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت «اسحاق جهانگیری» در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در دفاع از وزیران پیشنهادی دکتر روحانی به مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد برنامه دولت و رییس جمهوری، امروز مخالفان و موافقان صحبت کردند البته شاید مخالفان کمتر به بحث برنامه پرداختند به همین دلیل موضوعات کمتری وجود دارد که مورد انتقاد نمایندگان قرار گرفته تا ما بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم.
وی اضافه کرد: برخی مسایلی که بیشتر وقت مخالفان محترم به آن اختصاص یافت، می توانست در هر جلسه ای مطرح شود و مختص بحث برنامه دولت نبود اما به هر حال تشکر می کنیم.
معاون اول رییس جمهوری گفت: دکتر روحانی در پایان درباره شبهاتی که مطرح شد، توضیحاتی را مطرح می کنند.
جهانگیری با قدردانی از نمایندگان مجلس که در رابطه با برنامه های رییس جمهوری صحبت کردند، افزود: مخالفین محترم کمتر به بحث برنامه پرداختند و به همین دلیل در خصوص موضوعاتی که کمتر مورد توجه انها قرار گرفت، توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.
وی توضیح داد: موضوعاتی که مخالفان به آن پرداختند، جزو موضوعاتی بود که در هر جلسه دیگری قابلیت مطرح شدن داشت اما با این حال، ما از آنها تشکر می کنیم.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت روحانی در شرایط خاصی مسوولیت اداره کشور را بر عهده می گیرد و این امر مهم است، گفت: برای آنکه این شرایط خاص مورد توجه دوستان قرار گیرد ما در ابعاد داخلی و بین المللی نیازمند یک تفاهم جدی هستیم.
وی اضافه کرد: دشمنان جمهوری اسلامی خصوصا رژیم صهیونیستی که وانمود می کند، هیچ اتفاقی رخ نداده است حتی از جملات جعلی مصاحبه دکتر روحانی در روز جهانی قدس برای ایجاد جنجال در جهان برای استفاده علیه ملت ایران استفاده می کند.

*** رییس جمهوری برای اولین بار برنامه دولت را ارائه کرد
جهانگیری تصریح کرد: ما باید بدانیم که دشمنان در کمین ملت ایران هستند و از این رو باید از فرصتی که ملت در انتخابات 24 خرداد فراهم کرد، استفاده کرد.
وی با بیان اینکه دکتر روحانی پس از انتخابات 24 خرداد در دو زمینه فعالیت خود را آغاز کرد، توضیح داد: نخستین فعالیت روحانی در زمینه برنامه بود؛ این برای اولین بار است که رییس جمهوری برنامه دولت را ارائه می دهد و نمایندگان در خصوص آن بحث کردند.
وی با اشاره به رای بالای دکتر روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: برنامه ای که دکتر روحانی به ملت عرضه کرده بود با استقبال گسترده مردم روبه رو شد.
معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: امروز یکی از نمایندگان گفت که هفت دهم درصد اختلاف وجود داشت، اما این حرف درستی نیست. دکتر روحانی در مرحله نخست انتخابات بیش از 18 میلیون رای را به خود اختصاص داد.
جهانگیری گفت: اختلافی بیش از 14 میلیون رای با نفر دوم، نشان دهنده رای معنا دار ملت به دکتر روحانی بود.
وی با بیان اینکه ما باید پیام رای ملت را تحلیل و دریافت کنیم، افزود: آنجایی که تفاوت مواضع دیگر نامزدها معنا دار بود، تفاوت رای هم معنا دار بود.

*** 6 هزار نفر ساعت برای تعیین کابینه کار کردند
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دکتر روحانی از رای بیشتری در مناطق محروم برخوردار بود، یادآور شد: برنامه های روحانی در این دوره از انتخابات مورد تایید مردم قرار گرفت، از این رو دکتر روحانی دستور دادند که در کارگروهها به دو موضوع «تحلیل وضع موجود» و «تهیه برنامه» و همچنین «تعیین کابینه» پرداخته شود.
وی توضیح داد: بر اساس صحبت های دکتر روحانی، 6 هزار نفر ساعت برای تعیین کابینه، کار کردند تا افرادی از نخبگان برای حضور در کابینه انتخاب شوند.
جهانگیری توضیح داد: به تعبیر برخی اساتید اقتصاد کشور، این برای نخستین بار است که رییس جمهوری چنین برنامه مدونی برای چهار سال پیش رو دارد.
وی با بیان اینکه در برنامه های رییس جمهوری، اقدامات مهم اقتصادی در سال های مختلف پیش بینی شده است، گفت: البته همه اینها یا قوانین جاری هستند و یا باید قوانین آن برای تصویب، به مجلس تقدیم شود.

 
/ 0 نظر / 19 بازدید